Читайте нас в соціальних мережах

Як вибрати сонцезахисний крем для дітей

Четвер, 16 червня 2022 22:08
На початку літа усі батьки обирають та купують спеціальну косметику для захисту від сонця.

Це дійсно важливо, адже дитяча шкіра більш чутлива та вразлива до сонячних променів, а малюки важко переносять опіки. Проте, з іншого боку, хочеться вберегтись від шкідливого впливу хімії та уникнути використання зайвої косметики. Варто переглянути поради педіатрів, перш ніж купувати сонцезахисні засоби для дитини. Має значення як безпечність, так і інтенсивність захисту від ультрафіолету.

Одним із найважливіших, постійно необхідних для здоров’я та розвитку дітей є вітамін Д. Людський організм самостійно виробляє його лише під прямою дією сонячного проміння. Тому жителям регіонів, де часто буває похмура, дощова погода, цей вітамін рекомендують постійно приймати у таблетках чи капсулах. Але навіть якщо є можливість отримати його природнім шляхом, не слід перебувати на сонці дуже довго. Для отримання добової дози достатньо 15-хвилинної прогулянки.

На що звернути увагу, купуючи дитячий сонцезахисний крем

Сучасні виробники пропонують величезну кількість засобів, призначених саме для ніжної та чутливої шкіри малюка. Зазвичай батьки купують їх, коли проводять з дітьми багато часу на пляжі чи вулиці. Вони випускаються у вигляді спреїв, кремів, пінки або молочка. Перший варіант не дуже підходить для дитини, адже при розпиленні може потрапити в очі. Краще купувати сонцезахисний крем для дітей. Він зручно наноситься, легко вбирається та ефективно зволожує шкіру.

Щоб не помилитися з косметикою, варто керуватися наступними критеріями:

  •  - SPF. Чим вищим є це значення, тим ефективніший та кращий захист. Тут багато залежить від фототипу шкіри. Найбільш чутливими до сонячних променів є блондини, у них дуже висока ймовірність отримати сонячні опіки. SPF для таких дітей має бути максимальним, від 50. Русявим та брюнетам підійде середній варіант;
  •  - фільтри. Вони бувають фізичними та органічними. Перші містять діоксид титану й виконують функції екрану, відбиваючи сонячні промені. Креми з такими фільтрами більш щільні та густі, краще підходять для дуже чутливої шкіри. Органічні поглинають випромінювання. Найкраще, коли в косметиці поєднують обидва типи фільтрів;
  • - вік дитини. Косметика для малюків завжди враховує вікові особливості шкіри. Для новонароджених молодше 3 місяців не підходять ніякі сонцезахисні засоби, їх варто тримати якнайдалі від ультрафіолету. Доросла косметика не підходить для дитини;
  • - показник водостійкості. Він має бути високим, адже діти на пляжі часто грають у воді, багато рухаються, при цьому їх тіла виділяють багато поту. Засоби, які потрібно наносити після кожного контакту з водою (купання тощо) не дуже зручні.

Слід також дивитись на позначки на упаковці. Якщо вікових вказівок (3+, 0+) немає, отже, крем підходить для дитини старше 3 років. Сонцезахисні засоби наносяться лише на відкриті ділянки тіла. Це робиться приблизно за півгодини до виходу на вулицю. Цього часу достатньо, щоб активні компоненти почали діяти.

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ