Читайте нас в соціальних мережах

На Чернігівщині продовжує рости популярність BMX

Вівторок, 15 лютого 2022 19:32
Велосипеди BMX відрізняються міцною конструкцією, тому здатні витримувати значні динамічні навантаження.

Дані байки використовуються екстремалами для виконання різноманітних трюків. Досить часто серед любителів екстриму влаштовуються змагання. У таких турнірах виступають і райдери з Чернігівщини. Вдалі виступи досвідчених велосипедистів надихають займатися велоекстримом інших.

Новачкам часто складно вибрати відповідний велосипед BMX. Це зумовлено наявністю на ринку великої кількості моделей таких байків. Професіонали радять купувати BMX у перевірених продавців (наприклад, на veloplaneta.ua). Це допоможе уникнути придбання підробок та неякісних велосипедів.

Що враховувати при виборі BMX?

Байк для екстриму повинен бути обладнаний міцною рамою. Даний елемент частіше за все виготовляється зі звичайної чи хромомолібденової сталі. Перший варіант підходить для екстремалів початкового рівня. При виконанні складних трюків рами зі звичайної сталі починають гнутися. Хромомолібденові елементи набагато більш міцні та мають меншу вагу.

При підборі рами важливо зважати на кут нахилу кермового стакана. Для виконання трюків на передньому колесі варто вибирати варіанти з кутом нахилу керма близько 75 градусів. Задня вилка може бути довгою чи короткою. Останній варіант підійде для обертів. Довгу вилку краще обирати при частій їзді на задньому колесі.

На що ще звернути увагу?

Важливо враховувати ширину керма. Широкі варіанти допомагають краще контролювати велосипед. Також варто брати до уваги:

  • тип сідла – краще обирати сидіння с дерматиновою обшивкою;
  • вид підшипників – закриті відрізняються довговічністю, у відкритих дешевша вартість;
  • тип колісного обода – подвійні міцніші, одинарні підійдуть новачкам.

Педалі краще обирати алюмінієві. Алюміній виділяється невеликою вагою, значною міцністю.

Чи потрібні на BMX гальма?

Варіант відповіді залежить від типу катання та досвіду наїзника. Новачкам досвідчені чернігівські екстремали радять їздити з гальмами. Це допоможе попередити виникнення нещасних випадків. Також без гальм доволі важко виконувати деякі трюки (наприклад, сквікерс).

Гальмівна система на BMX необхідна у разі необхідності довго добиратися до місця тренувань по інтенсивно експлуатованим дорогам. Такий підхід допоможе уникнути попадання у ДТП. Детальніше про гальма на байках для екстриму можна дізнатися з тематичних блогів (наприклад, на сайті "ВелоПланета").

Додати коментар