Хоча все начебто як і раніше, використовуються ті ж соціальні мережі, музика, дзвінки, але заряд тане на очах. Часто справа в тому, що батарея з часом втрачає ємність. Це нормально, адже хімічні процеси в ній все-таки не вічні. Головне в даному випадку розуміти, наскільки ситуація критична. Для цього корисно періодично оцінювати стан акумулятора. Саме тому давайте розберемося, як це зробити і чим можна скористатися. Пропонуємо вашій увазі кілька корисних лайфхаків, які допоможуть дізнатися стан вашої АКБ.
Як перевірити знос батареї на Андроїд?
На більшості Android-смартфонів немає якогось вбудованого меню, де прямо написано, що «ваша батарея зношена на 32%». Але є непрямі способи. Найпростіший з них полягає в тому, щоб відкрити стандартне меню в налаштуваннях і перейти у вкладку «Батарея». Тут можна побачити, які програми найбільше витрачають заряд, але все-таки не сам знос. Для отримання більш точної інформації знадобиться використання спеціального додатка для перевірки акумулятора. Наприклад, AccuBattery, Battery Guru, AIDA64 або CPU-Z. Вони можуть продемонструвати користувачеві наступні параметри:
- поточну і заводську ємність;
- кількість циклів зарядки;
- температуру і швидкість розряду;
- загальний стан батареї.
Припустимо, у вас батарея на 5000 мАг, а додаток пише — 3700. Це вже дзвіночок, який рекомендуємо взяти до відома і не ігнорувати. Значить, акумулятор для телефону просів, і можливо скоро знадобиться заміна.
Як дізнатися стан батареї на Xiaomi?
Якщо у вас Xiaomi, можна обійтися і без сторонніх програм. У MIUI є вбудована функція, яка помітно полегшить вашу долю. Для отримання необхідної інформації зайдіть в «Безпека», а після в «Батарея». Є і більш просунутий варіант. Для цього наберіть код ##6485##. Відкриється інженерне меню. Там звертайте увагу на показники MB_06 (залишкова ємність) і MF_02 (початкова). Порівнявши ці два значення, легко прикинути рівень зносу.
Як перевірити стан батареї на Samsung?
У Samsung теж є вбудовані інструменти. Найбільш надійним з них є додаток Samsung Members. Вам потрібно натиснути «Догляд за пристроєм», перейти у вкладку «Діагностика», а потім – в «Батарея».
Правда, інтерфейс може відрізнятися в залежності від версії прошивки. Якщо в результатах написано, що все в порядку — чудово. Але якщо з'явилися скарги на перегрів, швидкий розряд, все-таки варто провести перевірку за допомогою стороннього додатка. Краще заздалегідь знати, в якому стані ваша батарея, ніж потім раптово залишитися без зв'язку.
Як перевірити стан батареї на iPhone?
У власників iPhone все на порядок простіше. Компанія Apple вбудувала спеціальний розділ. Опцію «Стан акумулятора і зарядка» ви легко зможете знайти в налаштуваннях. Там ви побачите цифру, а саме, максимальну ємність, у відсотках від початкової. Наприклад, якщо вказано 88%, це означає, що акумулятор для телефону вже втратив 12% свого ресурсу. Це не критично, але якщо показник опуститься нижче 80%, iOS може почати помітно уповільнювати продуктивність. У таких випадках iPhone сам запропонує замінити батарею. І рекомендуємо все-таки цією пропозицією скористатися. Але важливо купувати новий акумулятор тільки у перевірених постачальників - https://uparts.in.ua/zapchasti-dlya-smartfonov/akkumulyatory-dlya-telefonov, щоб уникнути неприємних сюрпризів в процесі експлуатації.
Коли потрібна заміна батареї на нову?
Сигнали для заміни АКБ досить очевидні. Серед них варто виділити:
- телефон різко втрачає заряд, навіть без навантаження;
- пристрій вимикається на холоді;
- з'являється повідомлення про «необхідне обслуговування батареї»;
- батарея помітно нагрівається або здувається.
Якщо ви помічали щось із перерахованого — не затягуйте. Заміна батареї зовсім не є примхою. Це перш за все захід, який реально продовжує життя смартфону. І, що важливо, зберігає нерви користувачеві. З урахуванням усього вищесказаного варто відзначити, стежити за станом батареї — справа корисна. Це не вимагає особливих знань, але допомагає заздалегідь виявити проблеми і уникнути несподіванок. Особливо якщо ви збираєтеся продавати телефон, повірте, потенційний покупець обов'язково запитає про акумулятор. Встановіть відповідний додаток, перевірте цифри, і ви будете точно знати, на що здатний ваш смартфон.