Читайте нас в соціальних мережах

Сертифікати на авто, відпустка за знищену ворожу техніку, а також пільгове житло: які бонуси отримають українські військові?

Неділя, 19 травня 2024 21:30
Закон про посилення мобілізації передбачає цілий ряд заохочень для мобілізованих. Яких саме – читайте далі у нашому матеріалі.

 

Так, тепер українським військовим будуть виплачувати грошову винагороду, а також даватимуть додаткову відпустку до 15 днів на рік за знищення ворожої зброї та техніки. Для мобілізованих також з’явиться можливість отримати сертифікат на купівлю транспортного засобу та матимуть право на компенсацію за кредитом по програмі єОселя під час воєнного стану.

Згідно з законом, військовослужбовцям під час дії воєнного стану виплачуватимуться винагорода за знищене (захоплене) озброєння та військову, бойову техніку противника у розмірі від чотирьох до трьохсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня. Наразі такі виплати будуть на рівні від 11680 гривень до 876 тис. гривень. Також військовослужбовцям надаватимуть додаткова відпустка за знищену техніку тривалістю не більше 15 календарних днів на рік.

Крім того, військовослужбовцям, які уклали контракт, мають право протягом трьох місяців отримати сертифікат на купівлю транспортного засобу в розмірі 150 тис. гривень. Сертифікат на купівлю транспортного засобу видається військовослужбовцю при укладенні контракту лише один раз, йдеться в законі.

Зазначається, що громадяни, які самостійно прибули до ТЦК та підлягають направленню на навчання, може надаватися два місяці відстрочки для вирішення "своїх проблем".

Військовим у разі укладання першого мають право на компенсацію 50% першого внеску за кредитом по програмі єОселя та додатково 100 тис. гривень після першого року військової служби, та ще 100 тис. гривень після другого.

Військовослужбовцям, а також їх дружина(чоловікам), які були призвані на військову службу за призовом під час мобілізації не нараховуватимуться штрафні санкції, пеня за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у тому числі банками, та фізичними особами, а також проценти за користування кредитом (дана норма не розповсюджується на кредитні договори щодо придбання квартири, житлового будинку, або автомобіля).

Детальніше про те, що ще передбачає закон про посилення мобілізації читайте ТУТ.


ОСТАННІ НОВИНИ

Коментарі  

-1 #1 Anastasia 20.05.2024, 15:50
Только эти привилегии особо не стимулируют людей идти на фронт. Потому что во-первых, нужно еще каким то чудом выжить, чтобы все это получить. А во-вторых, "обещать не значит жениться". Учитывая, какие раньше проблемы были с выплатами военным, рассчитывать на то, что жилье вдруг начнут раздавать не приходится. Чиновники и военноначальник и скорее деньги, выделенные на военных, просто распилят между собой.
Скарга

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ