Читайте нас в соціальних мережах

Обмін Медведчука на українських захисників не перешкоджає розгляду його справ у суді, – СБУ

Четвер, 22 вересня 2022 11:03
21 вересня відбувся один з найбільших обмінів полоненими.

Україна змогла визволити 215 захисників, 200 з них безпосередньо обміняли на кума Путіна – Медведчука.

Як розповів очільник СБУ Василь Малюк, це не означає, що справи про його держзраду не розглядатимуть у суді.

"Це стосується і ухвалення рішень, і призначення покарання, і конфіскації арештованого майна. Адже у такому разі застосовується процедура спеціального судового розгляду за відсутності обвинуваченого", – зазначив голова Служби безпеки.

За його словами, проведення обміну стало можливим завдяки змінам до чинного законодавства, які врегулювали відповідні правові механізми.

Так, аби врятувати життя та здоров’я наших захисників, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими прийняв рішення про здійснення обміну. Сам Медведчук також надав згоду на це. Тож суд задовольнив клопотання прокурора.

"Медведчук – це не просто кум путіна, а якісно задокументований нами державний зрадник. Його провина повністю зафіксована у відповідних матеріалах, які зібрала СБУ. Крім того, під час роботи по справах Медведчука ми знешкодили не одну агентурну мережу, затримали багатьох державних зрадників та здобули велику кількість важливої інформації, яку використовуємо у контррозвідувальних заходах. А тепер завдяки обміну ми змогли витягнути з російського полону героїв, на яких так чекають вдома", – зауважив Василь Малюк.

Нагадаємо, що Віктору Медведчуку раніше повідомили про підозру за ч.1 ст.111 (державна зрада), ч.1 ст.258-3 (сприяння терористичній організації) та ч.1 ст.438 (розграбування національних цінностей) Кримінального кодексу України.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що кум Путіна пройшов всі слідчі дії, передбачені законодавством, і його "не шкода віддати".

"Ми обміняли  одного фаната Росії на 200 воїнів. Спочатку нам пропонували повернути 50 наших людей в обмін на одного з тих, хто перебував у слідчому ізоляторі Служби безпеки України. Ми говорили, наполягали – число 50 зросло до 200.

Віддати Медведчука за справжніх воїнів не шкода. Він пройшов всі слідчі дії, які передбачені законодавством, Україна отримала від нього все, що необхідно для встановлення правди в рамках кримінальних проваджень", – йдеться у відеозверненні глави держави.

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ