Ключові тези пана Kox із відкриття літньої сесії ПАРЄ:
Ця жахлива війна ніколи не повинна стати для нас нормою, ми повинні кинути виклик будь-якій спокусі звикнути до неї.
Закликаю російську владу – Президента, Уряд, Парламент – і всіх громадян Росії негайно припинити цю загарбницьку війну проти нашої держави-учасниці.
Немає жодної причини продовжувати цю війну, яку ніколи не слід було розпочинати».
Наша конкретна солідарність і підтримка громадян і держави має супроводжуватися ґрунтовним роздумом над тим, як війна стала можливою, чого ми не робили, щоб запобігти їй, і як можемо не лише зупинити, але також вжити необхідних заходів, щоб уникнути воєн на континенті.
Багатостороння система, яку ми маємо в Європі, не змогла запобігти загарбницькій війні проти України.
Тепер маємо запитати себе, що пішло не так і як зміцнити архітектуру безпеки та відновити її ефективним і стійким способом.