Читайте нас в соціальних мережах

Чи стануть безкоштовними пологи у Тернополі?

Середа, 18 квітня 2018 14:09
Нерідко в соцмережах натрапляємо на скарги тернопільських породіль про те, що місцеві медики займаються грабунком молодих батьків за надані послуги. Суми різні — хтось (на власний страх і ризик) платить лише за медикаменти та різні дрібниці, вкладаючись у 400 гривень, інші ж озвучують комічні цифри – 10, а то й 15 тис. грн.

Та в Міністерстві охорони здоров’я України повідомляють, що після запровадження медичної реформи пологи та спостереження за вагітністю стануть для пацієнтів абсолютно безкоштовними. Мовляв, держава покриє на 100% їхню вартість. Згідно інформації, що її так часто чуємо з екранів телевізорів, медреформа передбачає перехід на нову модель фінансування державою медичних послуг, які надаються українцям. Зокрема, стаціонари або лікарні з 2020 року почнуть отримувати від держави оплату за надані послуги конкретному пацієнту.

Нова медична реформа не передбачає введення оплати за пологи від породіль. Зокрема, в ст. 4 п.1 Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» № 2168-VIII зазначається, що в межах програми медичних гарантій держава гарантує громадянам, іноземцям, особам без громадянства, які постійно проживають на території України, та особам, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, повну оплату за рахунок коштів Державного бюджету України необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, пов’язаних з наданням: екстреної медичної допомоги; медичної допомоги дітям до 16 років; медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами; первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги; паліативної медичної допомоги та медичної реабілітації».

Тож хочеться вірити, що реформа нарешті вирішить проблему хабарництва в медицині, а тернопільські лікарі, за підвищення престижу професії яких взялися урядовці, сумлінно виконуватимуть свої обов’язки і без завченого «дякую» у конверті.

Більш детальніше про медичну реформу в Україні можна дізнатися із ЗУ «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» № 2168-VIII.

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ