Читайте нас в соціальних мережах

Кому дістались гроші по програмі Сороколіта?

Четвер, 28 липня 2016 17:48
Програма підтримки та стимулювання створення ефективних об'єднань співвласників багатоквартирних будинків на 2016-2018 роки, яку нещодавно прийняли у Тернополі, знайшла своє практичне втілення.

Три об’єднання найближчим часом отримають кошти на реалізацію проектів. Таке рішення прийняли сьогодні, 28 липня, на засіданні виконавчого комітету.

Програма підтримки ОСББ передбачає реалізацію проектів об’єднання співвласників на умовах співфінансування з Тернопільською міською радою.

Наразі свої проекти подали п’ять ОСББ. Три отримали погодження. Два відправлено на доопрацювання через відсутність повного пакету документів.

Першими на собі випробувати дію програми можуть об’єднання за адресою Лучаківського, 5а. Тут планують відремонтувати прибудинкову територію, яка сьогодні перебуває у занедбаному стані.  Роботи здійснюються на умовах співфінансування. Міська рада закупляє асфальт, ОСББ оплачує вартість робіт.

- Ми хочемо заасфальтувати в дворі усі ями і обладнати каналізацію. Бо у нас в нас постійно «прориває» труби, все тече. Проте, наразі зупиняємось на ремонті прибудинкової території. Каналізацію так, треба міняти, але вона ще може трішки зачекати. А от з асфальтом, то варто, зробити першочергово. В нас там постійно їздять автомобілі,через неякісне покриття розбивають собі ходову, а коли іде дощ, то бруд з дороги заносить у під’їзди. Ясна річ, що без Програми, самотужки такі роботи нам були б не по кишені,- розповідає голова ОСББ Лук’яновича,5а Євген Лахін.

На вул.Лук’яновича, 3, передбачено ремонт мережі водопостачання та водовідведення.

- Ми хочемо замінити каналізаційні та водяні стояки, також частину тепломереж. Це в першу чергу. Скоро розпочнеться опалювальний сезон. Тому ми хочемо бодай частину полагодити, щоб не «кусати лікті» взимку,- каже голова ОСББ Лук’яновича,3 Василь Фіалка.  

Що ж стосується ОСББ на Київській, 6а, то тут люди планують витратити кошти з Програми на огорожу контейнерного майданчика.  

Загалом на три об’єкти виділено близько 80 тис. грн.

- Очевидно, коли інші ОСББ побачать, що механізм працює, також почнуть подавати проекти, - каже автор програми, депутат міськради Іван Сороколіт.

В цілому на умовах співфінансування об’єднання співвласників реалізують різні за складністю проекти – від заміни асфальтного покриття до встановлення вікон та поточних ремонтів.

- Завдяки програмі підтримки ОСББ тернополянам вдасться зекономити кошти, адже стандартна процедура передбачає виготовлення проектно-кошторисної документації. Інколи вартість вирішення невеликої проблеми співмірна з витратами на «паперову» розробки проекту та може бути вирішена не менш якісно шляхом поточного, а не капітального ремонту.  Завдяки новому алгоритму ми уникаємо перевитрат. Принагідно  дякую за підтримку членам депутатської комісії з питань ЖКГ Галині Гевко, Сергію Лупаку, Петру Ландяку, Тарасу Білану, голові бюджетної комісії Ігорю Турському та усьому депутатському корпусу, міському голові, виконавчому комітету за всебічну підтримку, - каже Іван Сороколіт.

До слова, важливими факторами, які впливає на розмір допомоги ОСББ, є вік будинку, кількість квартир, розмір квартплати, наявність діючого або новоутвореного ОСББ. 

Кожна з характеристик визначена відповідним коефіцієнтом і впливаю в сторону збільшення або зменшення на результуючу суму фінансової допомоги. До прикладу, чим будинок старіший, чим молодше об’єднання, тим вищий коефіцієнт. І навпаки.

 

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментар


ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ