Новий закон "розв'язав" тернополянам руки

Вівторок, 14 листопада 2017 14:17
Сталося. Тепер тернополяни офіційно отримали право від’єднуватись від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води. Новий закон  «Про житлово-комунальні послуги» було ухвалено у парламенті 9 листопада. Текст закону опублікований на сайті Верховної Ради.

Судячи з численних публікацій в соцмережах і на сайті ТМР, мешканців Тернополя така новина втішила, адже рахунки за опалення щосезону приходять все більші, натомість люди отримують неякісні послуги. 

Звісно, не все так просто, адже для цього потрібні певні умови. Зокрема, дозвіл можна отримати лише якщо хоча б половина квартир у будинку на той момент вже від’єднана від центрального опалення та постачання гарячої води.

«У багатоквартирних будинках, у яких на день набрання чинності цим Законом не менш як половина квартир та нежитлових приміщень відокремлена (відключена) від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, власники квартир та нежитлових приміщень, приєднаних до таких мереж, не зобов’язані, але мають право виключно за власним рішенням у встановленому порядку відокремити (відключити) від них свою квартиру чи нежитлове приміщення та влаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) у такій квартирі чи нежитловому приміщенні», – йдеться у тексті закону.

Водночас нормативним актом не допускається примусове відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води власників квартир та нежитлових приміщень, приєднаних до таких мереж, у багатоквартирних будинках у разі відключення від цих мереж інших власників квартир та нежитлових приміщень.

Нову редакцію закону про житлово-комунальні послуги Верховна Рада підтримала у повторному другому читанні. Законопроектом, зокрема, встановлюється порядок укладення споживачами договорів на отримання всього комплексу житлово-комунальних послуг - на послуги управління, водопостачання, поводження з відходами, газу, електрики. Крім цього, виводиться в окрему послугу поводження з відходами, запроваджується перевірка якості житлово-комунальних послуг.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити