У Польщі відзначили 100-річчя кардинала - уродженця на Тернопільщині

Вівторок, 26 вересня 2017 08:55
У м.Любачеві (Польща) відзначили 100-річчя уродженця с.Токи Підволочиського району Тернопільської області, префекта Конгрегації Східних Церков, кардинала Владислава Рубіна.

В урочистості взяли участь митрополит Львівський архієпископ Мечислав Мокшицький, ординарій Любачівсько-Замойський єпископ Мар`ян Роєк, троє єпископів-емеритів Ян Сьрутва, Ришард Карпіньскі (Люблін) і Мар`ян Бучек з України, а також родина кардинала.

Архіпастирі Роєк та Мокшицький у своєму слові згадали про життя кардинала Рубні та його заслуги перед Церквою, лист на урочистість прислав також примас Польщі архієпископ Войцєї Поляк.

Архієпископ Рубін народився в родині поляка і українки.

Навчався у Першій тернопільській гімназії, Львівській духовній семінарії, школі підхорунжих у Тернополі, університеті Яна Казимира. Після початку Другої світової війни заарештований та висланий в Архангельськ корчувати правічні ліси. Після звільнення в 1943 році у групі римо-католицького духовенства прибуває до Бейруту.

У 1946 році Владислава Рубіна висвятили на священика. Він приступив до виконання обов'язків душпастиря польських емігрантів, особливо молоді та студентів у Лівані. В 1949 році молодий священик подався на навчання до Риму, де захистив докторат із права в Григоріанському університеті. Через десять років примас Польщі кардинал Стефан Вишинський призначив його ректором Папського польського колегіуму в Римі, а в 1964 році Папа Павло VI найменував Владислава Рубіна єпископом-помічником Гнєзненської єпархії. Брав участь в третій та четвертій сесіях Другого Ватиканського собору.

У 1980 -1984 роках, уже піднесений Папою Іваном Павлом ІІ до гідності кардинала, Владислав Рубін стає префектом Конгрегації Східних Церков - основної установи Римської курії, що координує життя Східних католицьких Церков у всьому світі.

Похований у Любачові, Польща.

В селі Токи досі зберігся будинок, де народився і ріс майбутній кардинал.

Додати коментар

Захисний код
Оновити